2021-ieji jau eina į pabaigą ir visai ne už kalnų slepiasi 2022-ieji. Kaip ir visos kitos pasaulyje egzistuojančios mados, taip ir apšvietimo tendencijos keičiasi kasmet – ir tuos pokyčius labai smagu stebėti!

Apšvietimas yra neatsiejama stilingo būsto dalis. Jei namų interjeras yra tapyta drobė, šviestuvus galime drąsiai vadinti teptuko potėpiais, kurie lemia interjero nuotaiką ir atmosferą. Kokios apšvietimo tendencijos vyravo šiemet ir ko reikėtų laukti 2022 metais?

 

Apšvietimo tendencijos 2021 metais: daugiau spalvų, formų įvairovė ir kuklesnės medžiagos


Kad ir kokie buvo 2021-ieji kitose srityse, apšvietimui šie metai buvo įdomūs ir labai tinkantys šiems sudėtingiems laikams. Tvyravo ramybė, daugiau dėmesio skiriama paprastumui ir kuklioms, tačiau kokybiškoms medžiagoms, ryškioms, nuotaiką gerinančioms spalvoms ir jau kelis metus topuose savo vietą sėkmingai išlaikiusiam LED apšvietimui.

 


Plastiko atsisakymas ir didelis dėmesys apšvietimui

 

Šiais metais ypač pasimatė tendencija atsisakyti visiems jau kiek pabodusio plastiko. Vietoj jo šviestuvų gamybai buvo naudojami neapdoroti metalai, keramika ir stiklas. Taip pat didelio susidomėjimo sulaukė natūralios medžiagos, tokios kaip kamštiena, oda, bambukas.


Anksčiau daugelis namų savininkų norėjo, kad apšvietimas jų namuose visiškai susilietų su aplinka (kuo mažiau pastebimas, tuo geriau), tačiau dabar viskas apsisuko drastiškai ir šviestuvai yra laikomi patalpos centru. 2021-aisiais apšvietimas apibūdinamas kaip atspirties taškas kuriant dizainą, o ne paskutinė detalė, kurią reikia išsirinkti. Rekomenduojama rinktis drąsius sprendimus (net jeigu kambario erdvė nėra didelė), netradicinius, didelius šviestuvus.

 

 

 

Stalinės lempos tarsi meno kūriniai 

 

Apšvietimo tendencijos palietė ir stalines lempas. Atsisakoma įprastų darbo kambariuose naudojamų lempų – į madą ateina išskirtiniai, įvairių formų sprendimai. 


Skulptūriškų formų ir drąsaus dizaino stalinės lempos yra tarsi meno kūriniai, kurie sukelia susidomėjimą net tada, kai jos išjungtos. Stalinės lempos ne tik prideda namams taip reikalingo jaukumo ir šiltų atspalvių, bet ir sėkmingai įrėmina didesnius baldus (sofą, lovą). Tokias lempas galima pasistatyti šalia fotelio ar sofos ir susikurti patogią skaitymo vietą. Arba galima apšviesti tą tamsų, užmirštą prieškambario kampą, išsirinkus išskirtinio dizaino lempą, kuri įkvėptų namams naujos kibirkštėlės.

 

 

Daugiau spalvų – daugiau gyvybės 

 

Spalva ir įdomūs raštai gali būti gyvybiškai svarbūs elementai tiek mūsų gyvenimuose, tiek namuose. Jie gali kalbėti su mumis estetiniu ir emociniu lygmeniu, prasiskverbdami per sienas, baldus ir, žinoma, per šviestuvus (pavyzdžiui, lempų gaubtus). Šviestuvų pasirinkimas turėtų būti panašus į aksesuarų, papildančių aprangą, pasirinkimą. Jie gali nustatyti namuose tvyrančią nuotaiką. Tad ryškios spalvos ir įdomūs raštai ant gaubtų yra itin geras pasirinkimas ieškantiems, kaip į namus įnešti daugiau gyvybės.

2021 metais gražiausiuose pasaulio interjeruose atsiranda daugiau linksmų ir žaismingų spalvų. Ypač dabar, kai visi daug daugiau laiko praleidžiame namuose, žmonės nori įnešti į savo erdves spalvų ir gyvybingumo, nepamiršdami klasikinių siluetų ir ilgaamžiškumo, kad pirkiniai išliktų visą gyvenimą, keičiantis jų interjerui.

 

 


LED lempos meno kūriniams išryškinti 


Jeigu jūsų namuose netrūksta įvairių meno kūrinių, tikrai verta pamąstyti apie tinkamą jų apšvietimą. LED sieniniai šviestuvai per pastarąjį dešimtmetį ypatingai išpopuliarėjo. Iš pradžių jie buvo sukurti naudoti garažuose arba lauke, siekiant apšviesti automobilių stovėjimo vietas ir įėjimus. Dabar LED sieniniai šviestuvai drąsiai naudojami namų interjere – yra daug įvairių stilių, spalvų ir formų šviestuvų, kad atitiktų bet kokį dekorą.


Šie šviestuvai tinka tiek klasikinėms, tiek modernioms aplinkoms. LED sieniniai šviestuvai taip pat pasižymi elegancija, kurią galima rasti prabangesniuose namuose. Nesvarbu, kokį meno kūrinį pasirinksite rodyti, tokio tipo apšvietimas jį tikrai atgaivins.

 


Įleidžiami šviestuvaiTiek 2021-aisiais, tiek 2022-aisiais įleidžiami šviestuvai išliks gana dažnu pasirinkimu ieškantiems įvairesnių apšvietimo sprendimų. Nerekomenduojama kambario apšviesti tik vienu šviestuvu – geriau kartu derinti ir įleidžiamus, sieninius, stalinius šviestuvus tam, kad būtų suteikta galimybė kurti skirtingas apšvietimo scenas priklausomai nuo to, kas daroma kambaryje.


Jei planuojate įsigyti išraiškingesnius pakabinamus ar lubinius šviestuvus, tuomet įleidžiami turėtų būti mažiau matomi. Tai galėtų būti berėmiai šviestuvai arba su plonu baltos ar juodos spalvos rėmeliu.


Pradėdami remontuoti būstą daugelis pamiršta deramą dėmesį skirti apšvietimui, manydami, kad tai paskutinis dalykas, į kurį verta atkreipti dėmesį. Tačiau šviesos projektavimo klaidos net ir patį jaukiausią, iki smulkmenų apgalvotą kambarį gali paversti nepatogiu – mat nuo teisingos lempų padėties labai priklauso atmosfera kambaryje.