Naujausios technologijos, inovacijos bei išmanaus apšvietimo sąvoka buvo žinoma dar prieš keletą dešimtmečių, tačiau didžiausią revoliuciją bei ženklų postūmį apšvietimo sektoriuje išmanusis apšvietimas pelnė tik dabar. Iki šiol išmanus apšvietimas buvo siejamas su sudėtingomis ir brangiomis, daug finansinių ir technologinių išteklių reikalaujančiomis sistemomis. Dabar išmanus apšvietimas yra prieinamas kiekvienam, diegiamas įvairios paskirties bei sudėtingumo objektuose bei gyvenamosiose erdvėse, pripažįstamas ir naudojamas įvairių pasaulyje pripažintų gamintojų gaminiuose. Vienas iš tokių, visame pasaulyje žinomų ir plačiai tarptautinių gamintojų diegiamų IoT (internet of things) prekinių ženklų yra Tuya, apimanti Zigbee, Wi-fi bei Bluetooth veikimo protokolus. Būtent tai suteikia pranašumą Tuya‘i lyginant su kitomis uždaromis ar riboto protokolų skaičiumi veikiančiomis sistemomis. Žemiau išskirsime esminius Tuya sistemos privalumus:

- Itin patogus, lengvas ir paprastas sistemos įdiegimas. Pasirinkus išmanaus apšvietimo valdymą bevieliu būdu – tai įgyvendinsite be specialistų pagalbos, tiesiog sekant instrukcijas mobiliojo telefono ekrane. Išsamią ir informatyvią sistemos pajungimo instrukciją matysite mūsų  video reportaže;

- Plati pasaulinio lygio gamintojų platforma suteikia galimybę varijuoti tarp skirtingų gamintojų, skirtingų šviestuvų tipų bei kitų buityje naudojamų įtaisų;

- Lengva įvairių buityje naudojamų prietaisų integracija į sistemą. Tuya sistema suteikia galimybę vartotojui į eko sistemą integruoti įvairias namų operacijas, tokias kaip: vėdinimas, vėsinimas, šildymas, laistymas, o specialių valdiklių pagalba galime kurti nuotaikas su LED apšvietimo spalvomis, klausytis muzikos, įjungti/išjungti televizorių, reguliuoti užuolaidų veikimą bei valdyti įvairius prietaisus, veikiančius nuo kištukinio lizdo . Būtent tai įgalina opciją į sistemą prijungti bet kokio tipo šviestuvą ar kitą buityje naudojamą prietaisą. 

- Personalizuotas valdymas. Apšvietimą valdant įvairiais scenarijais turite galimybę ne tik įjungti/išjungti pavienius modelius bet ir susikurti apšvietimą pagal nuotaiką, atliekamą veiklą ar jaukią šventės atmosferą. Svarbu paminėti ir tai, kad valdymą galėsite atlikti net gi nuotoliniu būdu, o tai ypač paranku situacijose, kai išvykus iš namų, vis neapleidžia abejonė, ar visuose kambariuose išjungėte šviesą.

Iki šiol išmanaus apšvietimo valdymo koncepcija apsiribodavo įjungimo/išjungimo, spalvinių temperatūrų keitimo bei pritemdymo funkcijomis. Tuya išmanaus valdymo sistemos atsiradimas apšvietimo valdymo sampratą pakeitė iš esmės, kuomet įjungimo/išjungimo funkcijas pakeitė algoritmai, veikiantys pagal iš anksto sukurtus scenarijus, oro, temperatūros, laiko bei atliekamos veiklos kriterijus.

Išmanus apšvietimas yra valdomas tiek mobilios programėlės, tiek specialių (maitinimo jungties nereikalaujančių) jungiklių pagalba. Priešingai nei standartinis apšvietimas, išmanių namų apšvietimas gali būti valdomas vos vieno jungtuko pagalba, nes jungtukas neturi jokio fizinio ryšio su konkrečiais šviestuvais. 

Taip klientui yra suteikiama galimybė iš anksto suprogramuoti šviestuvų kombinaciją, kuri bus įjungiama su kiekvienu jungtuko paspaudimu. Taip pat speciali komanda gali būti inicijuojama nuotolinio pultelio,  išmanaus laikrodžio pagalba ar valdoma balsu.

Išmanaus apšvietimo valdymo revoliuciją ir Tuya prekinio ženklo atsiradimą įtakojo nuolat augantis skirtingų apšvietimo šaltinių skaičius konkrečioje patalpoje. Didėjant iššūkiui vienu metu valdyti didelį šviesos šaltinių skaičių, kilo poreikis valdyti juos grupėmis bei iš anksto sukurtomis scenomis, orientuotomis į konkrečią atliekamą funkciją. Žemiau pamodeliuose keletą galimų apšvietimo scenarijų:

- Rytinė scena, kuomet šviesa įsijungs reikiamu laiku ir nesukeldama diskomforto bei tonizuojant, pasieks maksimalų apšviestumą palaipsniui, tarsi atkartodama kylančią saulę;

- Darbinė scena, kuomet šviesa yra intensyviausia, ryškiausia ir fokusuojama ant darbinių paviršių. Kuriant šią apšvietimo sceną, rekomenduojama vengti kontrastingo apšvietimo, reikėtų stengtis išlaikyti jį kuo labiau tolygų, nes nuo erdvės apšvietimo priklauso mūsų darbingumo bei susikaupimo lygis;

- Tvarkymosi – tai intensyviausia ir maksimaliai paviršius apšviečianti apšvietimo scena;

- Maisto gaminimo, kuomet šviesa turi būti skaidoma funkcinėmis zonomis ir koncentruojama į darbinį paviršių;

- Vakarienės scena, kuomet visas apšvietimas koncentruojamas į stalą, o aplinkoje sukuriama jauki, prieblandą atkartojanti atmosfera;

- Poilsio scena – jaukiausia, itin šiltų tonų, romantiška ir prigesinta apšvietimo scena, skatinanti mus atsipalaiduoti bei ruoštis nakties miegui.

Svarbu paminėti ir tai, kad nėra privaloma inicijuoti daugybę scenų, svarbus yra jų funkcionalumas.

Apibendrinant visus bevielio išmanaus apšvietimo valdymo privalumus, norėtume priminti daugeliui pažįstamą situaciją, kai patogiai sėdint priešais televizorių, nebesinori eiti prie šviesos jungiklio. Lygiai taip pat, prieš miegą paskaičius knygą, sunku pakilti iš lovos išjungti šviesos. Tad išmanusis apšvietimas skirtas ne tik technologijų mėgėjams, kuriantiems išmaniuosius namus, tai praktiškas sprendimas kiekvieniems namams. Būtent dėl šios priežasties, galimybė apšvietimą valdyti išmaniojo telefono pagalba tiesiog sėdint ant sofos sužavi ne vieną.

Kilus klausimams ar norint profesionaliai pasikonsultuoti apšvietimo valdymo klausimais, rašykite el.paštu info@sietynas arba skambinkite telefonu +370 602 29933.